Neohodnoceno

V práci nemusí být blázinec

Jak mít klidnou firmu

Jason Fried & David Heinemeier Hansson

Vzpomínáte na Restart, bibli podnikatelského minimalismu a jeho ikonické "porady jsou toxické"? A nebo Práce na dálku, zpočátku se zdálo, že na ni zaměstnavatelé nikdy nepřistoupí – a dnes je to normální způsob pro mnohé z nás. Nyní přicházejí revolucionáři firemní kultury s další metou: práce neznamená stres, chaos, shon a boj, v práci, do které můžete začít chodit i vy, vládne pohoda a klid. Pro všechny.

Nejste na řadě teď vy?

Dostupné k objednání
Kód: 0026
297 Kč 245,45 Kč bez DPH
Kategorie: Vyber si nástroj svého rozvoje
Záruka: 2 roky

Dozrál čas skoncovat s érou oslavováni workoholiků a otravného „nestíhám“. Obdiv dnes sklízí ten, kdo si při zachování profesionality dokáže v klidu užít své odpolední volno i víkendy, má čas si hrát s dětmi a nevynechá možnost vyspat se do růžova.

Život není jen práce a byla by škoda to navzdory motivačním citátům pochopit pozdě.

Všichni si zasloužíme klidnou firmu, nový vzor pracovního prostředí. Je to místo, kde vedení aktivně pečuje o to nejhodnotnější, co má k dispozici – o své zaměstnance. Jejich čas a energie je totiž tím nejcennějším zdrojem – a jen krátkozraký management nechá zápal svých zaměstnanců vyhasnout.

Autoři umí své argumenty podložit: už při zakládání Basecampu se stal klid pilířem firemní kultury. V knize V práci nemusí být blázinec najdete praktický a inspirativní destilát poznatků a zkušeností, jež může uvést do života kterýkoli manažer či šéf – a je jedno, v jakém oboru či v jak velké společnosti.

"Tak si představte ty reakce, když lidem řekneme, že žádné cíle nevedeme. Vůbec. Žádný cílový počet zákazníků, žádné prodejní cíle, žádný cílový příjem, žádné konkrétní cíle ohledně zisků (kromě toho být v zisku). Opravdu. My chápeme, jak to chodí – jen je nám to fuk...

...A pokud už cíl mít musíte, co třeba jen nezkrachovat a neskončit? Nebo dobře sloužit svým zákazníkům? Nebo být příjemným pracovištěm? To, že je tyhle cíle těžší vyjádřit v číslech, ještě neznamená, že jsou méně důležité."